Warsztaty taneczne dla zespołu Blichowiacy

4.12.2022 14:02

W dniu 03.12.2022 odbyły się warsztaty taneczne dla zespołu Blichowiacy na terenie naszej szkoły.

Zajęcia prowadził Bartek Rózio – tancerz Ełckiego Teatru Tańca, Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”oraz obecny tancerz studenckiego zespołu SGGW „Promnii”. Instruktor przekazał swoją wiedzę i umiejętności wszystkim uczestnikom. Naszymi gośćmi na warsztatach był Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki”, który wspólnie z nami uczestniczył w zajęciach. Wszyscy tancerze dwóch zespołów doskonalili techniki tańca, elementy i figury taneczne tańców ludowych. Na koniec zajęć zespół „Koderki” zaprezentował umiejętności wokalne ze swojego repertuaru, natomiast Blichowiacy zatańczyli i zaśpiewali dla Koderek. Zajęcia zintegrowały bardzo silnie obydwa zespoły i zakończyły się wspólnym posiłkiem.

Po tak pracowitym dniu wszyscy wrócili do domu z wielkim entuzjazmem, satysfakcją i nadzieją, że będą mogli jeszcze raz uczestniczyć w takich warsztatach. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za wsparcie i możliwość zorganizowania warsztatów oraz Pani kierownik zespołu Katarzynie Polak za pomysł zorganizowania takich zajęć.

Katarzyna Polak