Blichowiacy na pielgrzymim szlaku.

12.09.2022 9:22

8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. W uroczej kaplicy, wybudowanej w stylu barokowym w 1633 roku, znajduje się słynący cudami obraz Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Matki Pięknej Miłości.

8 września Kościół obchodzi Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane też Świętem Matki Bożej Siewnej. Według tradycji w tym dniu, kapłan podczas Mszy Świętej błogosławi ziarno do siewu. Co roku w Domaniewickim Sanktuarium odbywają się uroczystości odpustowe na które przybywają pielgrzymi z okolic, także z Łowicza. Wędrowaliśmy wspólnie z pielgrzymami z parafii Świętego Ducha oraz uczniami SP nr 3 w Łowiczu. Było nas ponad 120 osób. Trasa pielgrzymki liczyła 15 km i prowadziła przez malownicze krajobrazy naszego regionu, dla niektórych dopiero odkryte. W drodze śpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP i odmawialiśmy różaniec. Również katecheta Piotr Miazek skutecznie zachęcił młodzież do śpiewu. Dotarliśmy na miejsce o godz. 12:00 na Mszę Świętą, której przewodniczył Ks Bp Antoni Długosz. Wróciliśmy do szkoły umocnieni duchowo i pomimo bolących nóg pełni radości. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się wyzwań na pielgrzymi szlak w przyszłym roku.

Emilia Adamowicz