Prawie jak u fryzjera.

11.10.2012 14:05

Dnia 3 października 2012 roku klasa I Technikum Logistycznego wraz z wychowawczynią mgr Jolanta Sikorska, pojechała do Teatru Powszechnego do Łodzi, aby obejrzeć jeden z najchętniej oglądanych spektakli, ciągle zapełniający widownię.

Wycieczka miała na celu ,,zarazić” klasę miłością do  teatru, a także zintegrować grupę. Uczniowie obejrzeli spektakl Paula Pörtnera, pisarza, badacza zjawisk kulturowych, reżysera i tłumacza pt. ,,Szalone nożyczki”.

Salon fryzjerski prowadzony przez mistrza grzebienia i  rzecz jasna  nożyczek, Tonia Wziętego odwiedziło już ponad 240.000 osób.  Słynął on z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawiła się skaza  – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu, dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani byli zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkroczyli… widzowie. To uczniowie, biorąc czynny udział w śledztwie wskazali winnego, to dzięki nim dzielni policjanci mogli odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie  widzowie,  zdecydowali o zakończeniu sztuki.

Doskonale bawili się i uczniowie , i aktorzy na scenie. Spektakl doprowadził wszystkich do bólów brzucha. Naturalnie ze śmiechu!

Jolanta Sikorska