Dzieci z Ukrainy na próbie Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”

1.06.2022 22:03

W ubiegły wtorek 24.05.2022 roku miło było nam gościć na próbie dzieci z Ukrainy, które przyjechały do nas z terenów objętych wojną.

Na początku kierownik zespołu Pani Katarzyna Polak opowiedziała w skrócie o działalności, członkach oraz historii zespołu. Następnie zaprezentowaliśmy premierę obrzędu „ Na sobótki” ,który momentami nie tylko wzbudził zachwyt jak i rozśmieszył widzów.

Mimo tego, iż była to tylko próba zespołu dzieci miały również możliwość zapoznać się z elementami stroju łowickiego zarówno damskiego jak i męskiego. Zdziwienie wywołał ciężar oraz przepych w zdobieniach stroju księżnej łowickiej.

Na koniec goście powiedzieli kilka słów o sobie i wspólnie odśpiewali ukraińską przyśpiewkę.

Mamy nadzieję, iż uprzyjemniliśmy dzieciom pobyt w naszym kraju w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Klaudia Sędecka