Warsztaty dla dzieci z Ukrainy

28.04.2022 10:14

Członkowie szkolnego kółka żywienia wraz z opiekunem Panią Iwoną Bogusiewicz-Kuś zorganizowali w kwietniu trzykrotnie warsztaty dla dzieci z Ukrainy, które aktualnie zamieszkują teren Łowicza (hotele przy ul. Kaliskiej i ul. Warszawskiej). Przepisy wybraliśmy wspólnie. Na język ukraiński przetłumaczyła je uczennica naszej szkoły Julia Butsa pochodząca z Ukrainy. Surowce do zajęć przynieśliśmy z domu.

Głównym celem przeprowadzenia tych zajęć było przedstawienie tajemnic sztuki kulinarnej w prostych przepisach gastronomicznych takich jak: pizzerinki, kruche greckie ciasteczka, sałatka owocowa z piankami jojo, kolorowe frytki z warzyw czy napój na bazie pietruszki. Dzięki tym spotkaniom dzieci mogły przyjemnie spędzić czas, oderwać się trochę od przykrej rzeczywistości, a także zapoznać się z terenem naszej szkoły. Po przygotowaniu dań, mieliśmy okazję na intergracje przy wspólnym stole. Była to wspaniała okazja poznania języka oraz kultury sąsiedniego kraju zarówno dla gości jak i dla członków kółka. Mamy nadzieję na dalsze warsztaty jak te, a dzieciakom, które nas odwiedziły i ich rodzinom życzymy wszystkiego dobrego.

Klaudia Kaczor i Justyna Muras