Siedmioro uczniów z Blichu = siedem sukcesów w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

11.04.2022 12:36

8 kwietnia 2022 r., wtedy gdy w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu na Blichu trwał dzień otwartych drzwi, niektórzy nasi uczniowie wraz z innymi uczestnikami z terenu województwa mazowieckiego i łódzkiego otworzyli sobie drzwi do finału centralnego OWiUR. Olimpiada ta zajmuje pod względem osiągnięć młodzieży niekwestionowane pierwsze miejsce w szkole na Blichu.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 13 naszych uczniów uczestniczyło w II etapie olimpiady. W czasie rywalizacji rozwiązali 60 testowych zadań teoretycznych, a następnie wykonywali 3 zadania praktyczne. Uczestnicy mogli uzyskać w sumie maksymalnie 120 punktów. Wieczorem wrócili do Łowicza uhonorowani następującymi sukcesami:

Lp. Imię i nazwisko ucznia
Klasa i zawód
Blok tematyczny olimpiady
1. Łukasz Jabłoński

2.  Mateusz Bogusz

3.  Szymon Igielski

Ogrodnictwo
4.  Łucja Letka

technik technologii żywności

Technologia żywności
5.  Patryk Parys

Produkcja zwierzęca
6.  Patryk Jurga

7.  Mateusz Granosik
III

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

Produkcja roślinna
III

Łukasz Jabłoński, który zajął I miejsce w bloku agrobiznes, zdobył 112 punktów - najwięcej spośród wszystkich bloków i wszystkich uczestników z dwóch województw w Polsce centralnej.

Nauczycielami, którzy potrafili zmotywować uczniów do udziału w olimpiadzie, a następnie nie szczędzili swojego czasu, aby pomóc swoim podopiecznym w przygotowaniach, są: Anna Kowalska, Elżbieta Wojtyna i Agnieszka Golan.

Gratulujemy więc wspaniałego osiągnięcia zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom!

Elżbieta Wojtyna