"Dobrze jest pomagać"

21.12.2021 7:25

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji "Paczuszka dla maluszka" organizowanej przez Fundację Małe Stópki.

Adresatem naszej bożonarodzeniowej akcji był Dom Pomocy Społecznej dla dzieci: Fundacja BOGACI MIŁOSIERDZIEM - DOM MOCARZY w Mocarzewie. Wśród darczyńców były zarówno indywidualne osoby jak i całe klasy, które zorganizowały składkę na ten cel.  Wszystkie paczuszki składaliśmy pod choinką, która stanęła w głównym holu budynku B. Po zakończonej zbiórce uczniowie wraz z opiekunami spakowali i opisali dary. W sumie zebraliśmy 10 pudeł, w których znalazły się pieluszki, kremy, chusteczki dla dzieci, kaszki, mleko, mydełka, szampony, oliwki do ciała, pudry, proszki do prania, szczoteczki i pasty do zębów, patyczki higieniczne, płatki kosmetyczne, płyny do kąpieli, spinki i gumki do włosów, słoiczki z daniem dla niemowląt. W piątek 17.12.2021 r. p. Piotr Sumiński przekazał paczuszki siostrom prowadzącym wybrany przez nas Dom Pomocy Społecznej w Mocarzewie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne Bóg zapłać.

Emilka Adamowicz, Piotr Sumiński, ks. Łukasz Gawrzydek,
Agnieszka Leśniewska, Monika Danych