Uroczysta Msza św. w Bazylice Katedralnej z udziałem Biskupa Józefa Zawitkowskiego

13.05.2009 0:00

7 maja 2009 roku cała społeczność szkoły na Blichu z Pocztami Sztandarowymi na czele uczestniczyła we Mszy św. w Bazylice Katedralnej, która była sprawowana w intencji Zespołu Pieśni i Tańca "Blichowiacy" z okazji 60-lecia powstania zespołu oraz 85-lecia istnienia szkoły blichowskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski. We Mszy św. uczestniczyły wszystkie klasy ZSP 2, kadra nauczycielska, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługi i administracji, absolwenci oraz zespół "Blichowiacy" w strojach ludowych.

Zespół pod kierunkiem pana Daniela Boczka oraz pani Katarzyny Polak zadbał o oprawę muzyczną i śpiew w czasie Eucharystii. W Liturgię Słowa zaangażowani byli absolwenci szkoły na Blichu: pani Maria Nierobisz-Jarosz - czytanie, pan Stanisław Madanowski - Psalm oraz Renata Kolos, uczennica 3 klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego - Modlitwa Wiernych. W czasie Mszy zostały złożone dary: dziennik lekcyjny, kwiaty, chleb i wędliny, snopek zboża i ziarno, owoce oraz dary eucharystyczne. W asyście liturgicznej obok Ks. Biskupa znaleźli się: pan Piotr Sumiński - nauczyciel religii, Damian Traut oraz Mateusz Zwoliński - uczniowie 1 klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Pod koniec Mszy, tuż przed błogosławieństwem, Dyrektor Szkoły Mirosław Kret, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Grażyna Malczyk oraz przedstawiciele "Blichowiaków" złożyli na ręce Księdza Biskupa podziękowanie i kwiaty za wspólną modlitwę, obecność i duchowe wsparcie.

Po błogosławieństwie wszyscy udali się złożyć kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II.

Donata Skierska i Piotr Sumiński
Zdjęcia Grzegorz Słoma