Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

25.11.2021 8:18

Dysponując wcześniej zdobytymi i potrzebnymi w życiu informacjami 19 uczniów z IV klasy technikum agrobiznesu i III klasy technikum logistycznego wzięło udział w szkolnym etapie ogólnopolskiej olimpiady zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

23 listopada 2021 r. w szkole na Blichu po raz pierwszy odbyła się Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Przygotowania do olimpiady odbywały się na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, na zajęciach z ekonomicznych przedmiotów zawodowych oraz w czasie 4-godzinnej prelekcji prowadzonej przez specjalistę z Oddziału ZUS w Łodzi. Uczestnicy rozwiązali 20 zadań testowych dotyczących szczegółowych zasad funkcjonowania ZUS. Wśród uczniów biorących udział najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Magdalena Królik z kl. 3 TLp
  2. Łukasz Jabłoński z kl. 4 TAM
  3. Aleksandra Wilk z kl. 3 TLp

Co najmniej 20 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadpodstawowych, które zdobyły najwięcej punktów z testu w województwie zostanie zaproszonych do II etapu olimpiady, czekamy więc na informacje.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z Waszych sukcesów!

Elżbieta Wojtyna