„Lekcje z ZUS” dla agrobiznesu i logistyków

9.11.2021 20:27

Uczniowie z Blichu: z IV klasy technikum agrobiznesu i z III klasy technikum logistycznego (3 TLp i 3 LAp) uczestniczą w nowym projekcje edukacyjnym "Lekcje z ZUS".

8 listopada 2021r. odbyły się zajęcia, które prowadziła koordynator pani Michalina Figurska - specjalistka z Oddziału ZUS w Łodzi. Zostały zrealizowane 4 tematy:

1. Świadomy zawsze ubezpieczony.
  2. Co ci się należy, kiedy płacisz składki?
  3. Renty i emerytury.
  4. E-ZUS, czyli firma pod ręką.

Zagadnienia te wynikają z podstawy programowej nauczania przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości oraz wiedza o społeczeństwie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnicy z ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu zgłosili się do udziału w ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której etap szkolny odbędzie się 23 listopada 2021 r. Życzymy im sukcesów!

Elżbieta Wojtyna