Sukces uczniów w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego oraz IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Austrii

10.06.2021 19:52

9 czerwca w II LO w Łowiczu odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego oraz IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Fiutkowska z klasy II TLag, Dominik Surma z klasy II TIap oraz Jakub Łukasik z klasy II TIbp.

Uczniowie mieli do rozwiązania zadania z zakresu rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów czytanych oraz zadań leksykalno-gramatycznych a także test dotyczący, geografii, historii i kultury Austrii. Dominik Surma wykazał się dużą wiedzą o Austrii i niewiele ustępując zwyciężczyni zajął trzecie miejsce w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Austrii. Sukces jest tym większy, że Dominik jest uczniem klasy drugiej i zaczyna dopiero swoją zabawę z językiem niemieckim na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Całej trójce uczestników konkursu należą się serdeczne gratulacje ponieważ poradzili sobie z testami dobrze a poziom ich trudności był wysoki.

Uczestnikom gratulujemy !!!

Milena Wojda - Wróbel