Występy „Blichowiaków”

5.06.2012 14:16

ZPiT „Blichowiacy” w ostatnim czasie bardzo intensywnie działał na terenie miasta Łowicza. Ważnym wydarzeniem, które stało się uczestnictwem zespołu były obchody 50-lecia posługi kapłańskiej J.E. Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego.

Uroczystość miała miejsce w dniu 20 maja 2012 roku. „Blichowiacy” z wielkim oddaniem i zapałem podeszli do tego jakże doniosłego wydarzenia. Tańcem i śpiewem, które ksiądz Biskup tak ceni, uświetnili ów ważny dla Jego Ekscelencji dzień. Członkowie zespołu przygotowali także Liturgię Słowa podczas Mszy Świętej koncelebrowanej przez Jubilata. Wystąpieniem „Blichowiaków” zachwycali się m.in.: J.E. Arcybiskup Metropolita Łódzki Władysław Ziółek, Prymas Senior Kardynał Józef Glemp, J.E. Ks. Biskup Senior Alojzy Orszulik,
Biskup Łowicki – Andrzej F. Dziuba. Następnie zespół udał się wraz z Biskupem do Seminarium w Łowiczu, gdzie towarzyszył Jubilatowi podczas odbierania życzeń, składanych przez licznie przybyłych gości. Do wystąpienia „Blichowiaków” przygotowywali: Pani Katarzyna Korzeniowska – Killo oraz Pan Daniel Bogusz. Zespół od strony liturgicznej przygotował Pan Piotr Sumiński.

26 maja 2012 roku, z okazji Dnia Matki, członkowie Zespółu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” wspaniałym występem taneczno - wokalnym uhonorowali trud swoich mam, jaki One wkładają w wychowanie ukochanych dzieci. Poza ujmującym pokazem talentu, członkowie zespołu przygotowali dla przybyłych mam słodki poczęstunek. Pani kierownik Zespołu- Maria Laska, wygłosiła kilka słów do zgromadzonych rodziców. Następnie płynące z serca życzenia swoim rodzicom przekazali „Blichowiacy”.

W dniach 27-29 maja 2012 roku Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” wyjechał na warsztaty taneczno- wokalne. Odbyły się one w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Poza wyczerpującymi warsztatami „Blichowiacy” mieli okazję obcować z kadrą polskich olimpijczyków, którzy w tym samym czasie przebywali w Spale, w tym z członkami siatkarskiej drużyny narodowej. Poza zajęciami przygotowanymi przez instruktorów tańca i śpiewu, młodzież spędziła wiele radosnych chwil w swoim gronie. Spacery i atrakcje zapewniane przez Ośrodek stanowiły miłe wytchnienie po długich dniach ciężkich treningów. Opiekunowie towarzyszący młodzieży na wyjeździe także starali się zapewnić swym podopiecznym należną im po męczących treningach rozrywkę. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz umiejętności karate zaprezentowany przez Pana Daniela Bogusza i Pana Piotra Sumińskiego i przy okazji nauczyć się kilku chwytów. „Blichowiacy” wrócili z warsztatów zadowoleni, radośni, trochę zmęczeni, jednak z nową wiedzą i zapałem do dalszej pracy. Podczas warsztatów „Blichowiakom” towarzyszyli: Pani choreograf Zespołu - Katarzyna Korzeniowska- Killo, Pan Daniel Bogusz- kierownik muzyczny oraz opiekun: Pan Piotr Sumiński.

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński