NIETYPOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PRZEZ MATURZYSTÓW W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTWOWYCH NR 2 CKZ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOWICZU

30.04.2021 18:17

W piątek 30 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu  miało miejsce nietypowe zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Od października 2020 roku zajęcia dydaktyczne w szkołach zostały zawieszone. W związku z tym, oficjalne zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych nie mogło się odbyć tak jak dotychczas, gdyż wprowadzono obostrzenia sanitarne.

Uroczystość zakończenia przeprowadzono w sześciu turach. Uczestniczyli w niej tegoroczni maturzyści oraz  wychowawcy klas maturalnych. Spotkania rozpoczęły się o godzinie 8.30  i trwały do godziny 12.20. Kolejno spotykali się absolwenci technikum kształcącego w zawodach: technik informatyk (klasy A i B), technik logistyk (klasy A i B), technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W tym roku szkołę ukończyło 120  uczniów, spośród nich średnią ocen 4,0 lub wyższą uzyskało 28 uczniów, a czworo otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Wychowawcy zwracając się do wychowanków dziękowali im za godne reprezentowanie szkoły podczas różnych zmagań konkursowych, docenili ich wkład i trud włożony w działalność wielu organizacji, podkreślali, iż wartości zdobyte podczas edukacji w szkole średniej na pewno będą przydatne w dorosłym życiu. Starali się podnieść na duchu uczniów klas maturalnych życząc im spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów i jak najwyższych wyników z egzaminów.  Pedagodzy zachęcali również, aby wychowankowie po zakończeniu edukacji stawiali sobie wysokie wymagania i realizowali je wbrew przeciwnościom.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego przez maturzystów zapisze się na trwałe w dziejach szkoły, nawet w dobie pandemii zakończenie roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ w Łowiczu  miało wyjątkowy charakter.

Drodzy Maturzyści! Przed Wami chwile wzmożonego napięcia i skupienia. Jesteśmy pewni, że wiedza zdobyta w Zespole Szkół pozwoli Wam na zdanie egzaminu dojrzałości i umożliwi wejście w dorosłe życie.

Życzymy samych sukcesów i trzymamy za Was kciuki!

Donata Skierska