Tydzień Biblijny 2021

24.04.2021 8:52

18 kwietnia 2021 r. w Kościele katolickim w Polsce został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Do wydarzenia dołączyła się młodzież ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu chrześcijanina. Tydzień Biblijny rozpoczynana się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im Jana Pawła II.

Młodzież ze szkoły na Blichu zachęca do lektury Pisma Świętego, które jest swoistego rodzaju Vademecum (łac. vade mecum – „pójdź ze mną”). To przewodnik, który pozwala poznać Pana Jezusa, usłyszeć Boga i budować z Nim relację. Czytanie Pisma Świętego uświęca i ożywia czytającego. Każdy, kto sięga po Biblię znajdzie w niej historie, o których nigdy wcześniej nie słyszał, pozna odpowiedzi na wiele swoich pytań, zaznajomi się z gatunkami literackimi. Z całą pewnością codzienne czytanie Biblii uczy dyscypliny oraz urozmaica życie modlitewne. Oprócz tego lektura Pisma Świętego pomaga się rozwijać, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia koncentrację, wzbudza wyobraźnię. Aby czytać Biblię, trzeba zacząć ją czytać. Tak uczynili uczniowie ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu. Ich postawa jest przykładem do naśladowania.

Piotr Sumiński