e-wykład "Moja własna firma. Jak to się zaczęło i jak pokonywać trudności?"

10.02.2021 13:57

W wykładzie online, który rozpoczął się o godz. 10.45 w dniu 10 lutego br., wzięli udział uczniowie z Technikum nr 2 na Blichu kształcącym w zawodzie: technik agrobiznesu, technik logistyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik technologii żywności oraz technik informatyk z klas 2 LAp, 3 TAM i 2 TIap.

Szkolenie zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Prezentację przygotowała pani Barbara Chrześcijańska na podstawie własnych doświadczeń, która rozpoczęła przygodę w biznesem wraz z kolegami i koleżankami z klasy w bardzo młodym wieku - 16 lat.

Prowadząca podzieliła się doświadczeniami swoimi i swoich wspólników. Ci młodzi ludzie zaczęli prowadzić działalność gospodarczą jeszcze będąc w liceum ogólnokształcącym.

Najważniejszym przesłaniem było to, że jeśli zastanawiasz się kiedy jest najlepszy czas, aby rozpocząć własny biznes, to odpowiedź jest oczywista – TERAZ, bo im wcześniej tym lepiej.

Udział w wykładzie był możliwy dzięki temu, że ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu uczestniczy w programie FMP „Moje finanse”.

Elżbieta Wojtyna