Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 klas maturalnych

25.04.2009 0:00

23 kwietnia o godz. 13:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły "na Blichu" odbyło się zakończenia roku szkolnego dla uczniów pięciu klas maturalnych z Blichu oraz dwóch z III LO - łącznie 185 absolwentów. Podczas tej uroczystej gali stawiły się poczty sztandarowe obydwu szkół. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicestarosta łowicki Bolesław Heichman, przedstawiciel Rady Powiatu i ojciec jednej z uczennic z Blichu - pan Waldemar Wojciechowski, Burmistrz miasta Łowicza - pan Jan Krzysztof Kaliński, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu przy Starostwie Łowickim - pani Izabela Pawluk, Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty, Delegatury w Skierniewicach - pani Iwona Mizerska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Grażyna Malczyk oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie wszystkich klas szkoły blichowskiej. Podczas tej doniosłej uroczystości maturzyści otrzymali wiele nagród - było ich blisko 40. Niektórzy absolwenci wychodzili po nie kilka razy. Na uwagę zasługują troje z nich: Ewa Murawska - absolwentka Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, która otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem oraz jest finalistką tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności i wywalczyła indeks na uczelnię wyższą. List Gratulacyjny od Dyrektora Szkoły otrzymała również mama Ewy - pani Henryka Murawska. Drugą nagrodą wartą podkreślenia jest nagroda dla absolwenta Technikum Agrobiznesu - Adriana Czapnika, który jest laureatem tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca? Adrian również jest posiadaczem indeksu na uczelnię wyższą (dowolnie wybrany kierunek na SGGW). Trzecią nagrodą, o której warto wspomnieć jest nagroda dla absolwenta Technikum Informatycznego - Roberta Uczciwka, który przez cztery lata nauki miał 100% frekwencję. Swoje podziękowania od Dyrektora szkoły otrzymali również rodzice, którzy działali w Radzie Rodziców m.in. pan Waldemar Wojciechowski, pani Agnieszka Gawinek, pani Henryka Murawska, pani Halina Pietrzak.

Tego dnia wręczono również nagrody dla uczniów, którzy brali udział w Powiatowym Konkursie Chemicznym, a byli to: Mateusz Krawczyk (ZSP nr 2) za pierwsze miejsce, Jan Znyk (Zduńska Dąbrowa) za drugie miejsce oraz Milena Staszewska (Zduńska Dąbrowa) za miejsce trzecie. Na koniec gratulacje i życzenia złożyli maturzystom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Renata Kolos i Łukasz Dzik. O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbała absolwentka Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego - Aleksandra Jaraźna, która śpiewała przy akompaniamencie Michała Czapnika (3 kl. Tech. Inform.)

Karolina Pietrzak - absolwentka Technikum Agrobiznesu swoją naukę na Blichu podsumowała słowami: Żal mi odchodzić. Były momenty trudne, ale więcej było chwil radości i śmiechu. Atmosfera w tej szkole jest naprawdę wspaniała. Nauczyciele i klimat jest inny niż w innych szkołach. Aż trudno jest mi wyrazić słowami to, co dała mi ta szkoła. Naprawdę jestem dumna z tego, że mogłam do niej uczęszczać i, że jestem jej absolwentką. Szkoła na Blichu nauczyła mnie odpowiedzialności i rozwagi. Dzięki niej zdobyłam większe umiejętności, których na pewno bym się nie nauczyła w liceum.

Edyta Wojciechowska - absolwentka Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego swoje lata na Blichu podsumowała podobnie: Szkołę na Blichu będę na pewno wspominała bardzo miło. W końcu spędziłam tu ostatnie cztery lata. Poznałam bardzo wielu mądrych i wartościowych ludzi, których na pewno będę długo wspominać. Mam tu na myśli przede wszystkim nauczycieli i rówieśników.

Donata Skierska i Piotr Sumiński