”Kompetencje przyszłości w erze cyfryzacji” wykład FMP

17.12.2020 13:30

W dniu 16 grudnia 2020 uczniowie klas II Technik Informatyk A oraz III Technik Logistyk B wzięli udział w wykładzie online pt.: ”Kompetencje przyszłości w erze cyfryzacji”.

Udział w wykładzie był możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na jakie zmiany na rynku pracy powinni być przygotowani, już na początku swojego życia zawodowego. Prowadzący wykład Cezary Jaroni przekonywał, iż „w warunkach transformacji cyfrowej kluczowym zasobem staje się wiedza, a kluczową kompetencją ludzi i organizacji – sposób i szybkość jej pozyskiwania i wykorzystywania. Na rynku pracy kształtowanym przez procesy automatyzacji i platformizacji odnajdą się tacy pracownicy, którzy bazując na zaawansowanych kompetencjach poznawczych, społecznych i technicznych (w tym cyfrowych) będą potrafili dostosowywać profil swoich umiejętności do szybko zmieniających się oczekiwań pracodawców.”

Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jak starać się o pracę w firmie Google.

Paulina Dróżdż