Dominik Słoma - Uczeń ZSP nr 2 CKZ im. T. Kościuszki w Łowiczu Mistrzem Polski Juniorów w Trójboju Siłowym!

14.12.2020 14:55

Dominik Słoma, uczeń naszej szkoły, który kształci się w drugiej klasie pięcioletniego technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, odniósł ogromny sukces w zawodach sportowych o randze Mistrzostw Polski

W dniu wczorajszym, tj. 13.12.2020 w Puławach, występ Dominika dał Mu zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w Trójboju Siłowym. Mamy zatem na Blichu Mistrza Polski! Ogromna duma i honor, a dla wszystkich motywacja i przykład, że ciężka praca, determinacja i wola walki może doprowadzić do zwycięstwa i osiągnięcia sukcesu zarówno w sporcie, jak również w innych podejmowanych w życiu działaniach.

Dominik jest zawodnikiem Skierniewickiego Stowarzyszenia Sportowe Wariacje, pierwszym trenerem był Sebastian Stępniak a potem dołączyła do Nich trener Anna Tarnowska. Dominik zaczął ćwiczyć w lipcu 2018 roku, a 27 kwietnia 2019 wziął odział w pierwszych zawodach Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym w Będzinie, gdzie zdobył brązowy medal juniorów do lat 16 z łącznym wynikiem 400 kg. Po drodze były jeszcze inne zawody, również z niepowodzeniami, ale Dominik się nie poddawał i dalej wytrwale ćwiczył, aż udało Mu się wczoraj zdobyć upragnione Złoto.

Warto podkreślić ze Dominik jest na wszystkich turniejach  zawodnikiem który najkrócej trenuje i startuje bez pełnego oprzyrządowania. Wczorajsze zawody zakończył z łącznym wynikiem 470 kg, co dało mu zwycięstwo i tytuł Mistrza Polski Juniorów

Katarzyna Mańkowska