Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie pożarniczym

25.04.2009 0:00

Mateusz Krawczyk z Boczek, nasz kolega z drugiej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa będzie reprezentował województwo łódzkie na krajowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które odbędą się w naszym mieście w dniach 31 maja - 2 czerwca b.r.

Mateusz 17 kwietnia został finalistą grupy III eliminacji wojewódzkich XXXII edycji tego turnieju. Etap ten składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej, które obejmowały zagadnienia z zakresu działalności OSP i PSP. Zagadnienia były trudne, wymagały obszernej fachowej wiedzy, umiejętności rozpoznawania sprzętu ratowniczo-gaśniczego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości rozporządzeń i ustaw. Poziom uczestników był wysoki. Nad przygotowaniem Mateusza czuwała nauczycielka Przysposobienia Obronnego - pani Małgorzata Kaźmierska, która koordynowała jego pracę, wspierała i do końca wierzyła, że właśnie uczeń z naszej szkoły, mieszkaniec powiatu łowickiego będzie reprezentował województwo łódzkie w naszym kraju.

Piotr Sumiński