Blich – jedna szkoła – wiele możliwości

9.06.2020 11:42

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu, popularnie nazywany Blichem, ma dla absolwentów szkół podstawowych w nadchodzącym roku szkolnym wiele propozycji. Różnorodność kierunków kształcenia sprawia, że każda osoba, która pragnie zdobyć ciekawy zawód znajdzie tu coś dla siebie.

Jeżeli lubisz przyrodę, chętnie spędzasz czas na świeżym powietrzu, sprawnie posługujesz się narzędziami, ciekawią cię mechanizmy ukryte w nowoczesnych pojazdach i maszynach rolniczych z pewnością spodoba ci się zawód technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Pasjonatów techniki rolniczej zachęci bogaty park maszynowy, nowoczesne narzędzia i nowa pracownia agrotroniki. Absolwenci tego kierunku z sukcesem prowadzą własne gospodarstwa rolne, warsztaty naprawcze lub są cenionymi pracownikami największych producentów maszyn rolniczych.

Dla przyszłych rekinów biznesu związanego z rolnictwem proponujemy kierunek, który zawiera elementy wielu dziedzin nauki: ekonomii, rolnictwa, marketingu, zarządzania, finansów i rachunkowości, czy prawa. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną, dokładną, przedsiębiorczą a przyroda jest dla ciebie nie tylko źródłem natchnienia i odpoczynku ale inspiracją do działania – wybierz technikum kształcące w zawodzie technik agrobiznesu. Możliwości zatrudnienia dla absolwentów tego kierunku są bardzo szerokie: agroturystyka, własne gospodarstwo rolne, różnorodne instytucje działające w sektorze rolnictwa oraz duże przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe.

Wielozadaniowość, komunikatywność, spostrzegawczość, umiejętność szybkiego reagowania na nowe sytuacje, dobra orientacja w terenie to cechy które znakomicie predysponują do kształcenia się w zawodzie technik logistyk. Nowoczesne programy komputerowe wykorzystywane na lekcjach przedmiotów zawodowych, ciekawe wycieczki dydaktyczne i możliwość interesującej pracy dla absolwentów to argumenty, które zachęcają do kształcenia w tym zawodzie w szkole na Blichu. Możliwość zdobywania dodatkowych uprawnień związanych z zawodem logistyka (np. obsługa wózków widłowych) to nasze dodatkowe atuty.

Jeżeli lubisz nowinki technologiczne, logiczne i analityczne myślenie nie sprawia ci trudności, posiadasz głód wiedzy i ciągłego jej zdobywania, jesteś dokładny i systematyczny, potrafisz być uważny i skoncentrowany na zadaniu – jesteś idealnym kandydatem na technika informatyka. Ten zawód jest tak atrakcyjny, że nie trzeba do niego specjalnie zachęcać. Warto jednak wybrać dobre miejsce, aby się do niego przygotować. W szkole na Blichu czeka na uczniów siedem nowoczesnych pracowni komputerowych. Każda ma swój charakter i jest dostosowana do różnych przedmiotów zawodowych. Dla osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy informatycznej o umiejętności programowania otwieramy nowy kierunek technik programista.

Jeśli oczami wyobraźni widzisz się w roli MasterChefa albo po prostu lubisz zrobić coś pysznego dla siebie i znajomych, koniecznie wybierz kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych. W tym zawodzie satysfakcję odnajdą osoby potrafiące szybko i wytrwale pracować, sprawne w działaniu, komunikatywne, zorganizowane, kreatywne, zainteresowanie nowymi trendami w żywieniu. W szkole na Blichu przygotowane są dla nich dwie pracownie gastronomiczne oraz dwie pracownie obsługi klienta. Nowoczesna infrastruktura, bogate wyposażenie, atrakcyjne zajęcia praktyczne (na których zawsze jest coś do zjedzenia) przyciągną zapewne nie tylko łasuchów, ale też osoby które w przyszłości chcą wykonywać zawód kucharza, menedżera obiektów gastronomicznych, intendenta, organizatora usług cateringowych czy doradcy żywieniowego.

Jesteś osobą zorganizowaną, odpowiedzialną, a przy tym masz dobrze rozwinięty zmysł smaku? Zawsze chciałeś tworzyć unikalne receptury ciast, dań czy napojów? Jeśli jesteś pasjonatem jedzenia, a przy tym lubisz trochę poeksperymentować z jego składem, wybierz zawód technika technologii żywności. Ucząc się tego zawodu w blichowskiej szkole masz do dyspozycji nie tylko arcyciekawą pracownię kuchni molekularnej, ale także możliwość płatnych zajęć praktycznych w firmie Maspex – europejskim gigancie przemysłu przetwórstwa spożywczego. Patronat tej firmy nad kształceniem uczniów w zawodzie technik technologii żywności to także stypendia dla najzdolniejszych uczniów, doposażenie pracowni, staże i gwarancja zatrudnienia.

Nową propozycją z bogatej palety kierunków kształcenia w blichowskiej szkole jest technik inżynierii środowiska i melioracji. To ścieżka edukacyjna dla miłośników przyrody, którzy chcą wnieść swój wkład w ochronę i czystość naszej planety, odpowiednie gospodarowanie zasobami wody, budowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Wolisz praktykę niż teorię? Lubisz majsterkować i naprawiać urządzenia? Chcesz szybko skończyć szkołę i zarabiać własne pieniądze? ZSP nr 2 na Blichu proponuje ci szkołę branżową pierwszego stopnia, w której zdobędziesz zawód mechanika-operatora pojazdów i maszyn rolniczych. Nowoczesne warsztaty szkolne są gwarancją dobrego przygotowania do zawodu mechanizatora rolnictwa. Nauczysz się tu wielu przydatnych umiejętności związanych z używaniem narzędzi, obsługą pojazdów i maszyn, zdobędziesz prawo jazdy kategorii T i B.

Szkołę na Blichu cechuje wysoki poziom nauczania. Współpraca z wyższymi uczelniami odpowiednimi do kierunków kształcenia wzbogaca proces dydaktyczny i zachęca uczniów do kontynuowania nauki w wybranych przez siebie zawodach. Od wielu lat pozyskiwane są środki z funduszy unijnych na atrakcyjne kursy, staże, praktyki zagraniczne i wyposażenie pracowni zawodowych. Jednak to co najbardziej wyróżnia i nadaje szkole atrakcyjności to bezpieczeństwo i dobra, przyjazna atmosfera. Liczne koła zainteresowań, w których można realizować swoje pasje zawodowe, sportowe i artystyczne, Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy, różnorodne wycieczki, spotkania i szkolenia dodają kolorytu i wzbogacają codzienne życie szkoły.

Informacje na temat rekrutacji oraz oferty kształcenia znajdują się na stronie internetowej szkoły: www.zsp2lowicz.pl w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony na facebooku: ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.