Już niedługo, coraz bliżej ... za 100 dni matura

13.01.2020 23:52

Na 100 dni przed maturą - 11.01.2020r., w dworku Soplicowo w takt poloneza zatańczyła młodzież  klas maturalnych, rozpoczynając tym bal studniówkowy.

Punktualnie o godzinie 18.00 prowadzący studniówkę przedstawiciele klas maturalnych powitali zebranych na sali balowej gości: dyrektora szkoły pana Jerzego Zabosta wraz z kadrą zarządzającą, nauczycieli i wychowawców,  przewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego pana Marka Jędrzejczaka, wicestarostę Powiatu Łowickiego pana Piotra Malczyka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta pana Michała Trzoskę oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Bojskiego.

Maturzyści podziękowali wychowawcom: pani Paulinie Dróżdż wychowawcy kl. IV TMR/TA, pani Magdalenie Gasińskiej wychowawcy kl. IV TMRiA, pani Agnieszce Golan wychowawcy kl. IV TŻUiG, pani Agnieszce Leśniewskiej kl. IV TLOGA, panu Maciejowi Wróblowi wychowawcy kl. IV TLOGB, panu Krzysztofowi Błaszczykowi wychowawcy kl. IV TINA, pani Iwonie Wiankowskiej i panu Grzegorzowi Chojnackiemu wychowawcom kl. IV TINB,  pani Annie Kosmowskiej wychowawcy klasy IV TINC  oraz pozostałym nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Nie zapomnieli także o rodzicach dziękując im za wychowanie, wsparcie i zorganizowanie wspaniałego balu.

Udanej zabawy i powodzenia na egzaminie maturalnym życzyli uczniom: dyrektor szkoły Jerzy Zabost, wicestarosta Powiatu Łowickiego Piotr Malczyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Trzoska, przewodniczący  Rady Powiatu Łowickiego Marek Jędrzejczak, przewodniczący Rady Rodziców Piotr Bojski oraz Samorząd Uczniowski.

Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem. Młodzież jak przystało na pierwszy tak ważny bal w swoim życiu prezentowała się niezwykle szykownie. Po polonezie tradycyjnie uczniowie zaprosili do wspólnego walca przybyłych gości, wychowawców i nauczycieli.

Następnie rozpoczęła się bardzo przyjemna, już mniej oficjalna część imprezy. Stoły suto zastawione wykwintnymi potrawami, cudowna dekoracja sali oraz palące się świece dodawały uroku stylowym wnętrzom. Cztery lata w szkolnych murach to tak niewiele, a  pozostaną w pamięci na całe życie. Czas dorastania ku dojrzałości ma w sobie niezaprzeczalny urok wspólnie przeżytych chwil, tych dobrych i tych złych. To one cementują przyjaźnie i sprawiają, że warto się spotkać nawet po wielu latach. Na pewno niezapomniane pozostaną też chwile spędzone wspólnie w ten sobotni wieczór.

Pełna fotogaleria: https://www.facebook.com/studiomovielowicz

Magdalena Gasińska - rzecznik prasowy ZSP nr 2 CKZ, fot. studiomovie.pl