Powiatowe kolędowanie w Łowiczu

7.01.2020 13:20

W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), tj. 06.01.2020 r. przedstawiciele grona pedagogicznego ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu uczestniczyli w wyjątkowym koncercie kolęd. Do Sali Barokowej łowickiego muzeum przybyli na zaproszenie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że zorganizowano je pierwszy raz, oraz że artystami byli przedstawiciele jednostek podległych Starostwu Powiatowemu w Łowiczu. Widownia miała okazję usłyszeć śpiew kolęd w wykonaniu m.in. starosty łowickiego Marcina Kosiorka wraz z rodziną, nauczycieli, uczniów, policjantów, strażaków, funkcjonariuszy służby więziennej, pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pań z Klubu Seniora Radość, Młodzieżowej Rady Powiatu, drogowców z Powiatowego Zarządu Dróg i Transportu.

Chór z ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu w składzie: dyrektor szkoły Jerzy Zabost, Maria Elżbieta Tataj, Edyta Niedzielska, Edyta Kłak, Emilia Adamowicz, Piotr Sumiński, Kamil Szkup, Marek Lesiak (akordeon), Piotr Słoma (gitara), Jakub Zaczkiewicz (fortepian), Jan Dutkiewicz (akordeon), Aleksander Dutkiewicz (klarnet), Jeremiasz Kowalski (klarnet), Justyna Muras (skrzypce), Tomasz Muras (bębenek) zaprezentował kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

tekst Piotr Sumiński, fot. Jacek Jakiel