Sukces czterech uczniów w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej

14.12.2019 22:11

Uczniowie technikum agrobiznesu i technikum informatycznego znaleźli się wśród wyróżnionych w województwie łódzkim.

W imieniu Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Łodzi uprzejmie informujemy, że według oficjalnej informacji przekazanej 12.12.2019 r. do zawodów okręgowych XXXIII OWE zakwalifikowali się niżej wymienieni uczniowie ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu na Blichu:

1. Michał Kostrzewa z klasy 4 TIC

2. Łukasz Jabłoński z klasy 2 TAM

3. Patryk Parys z klasy 2 TAM

4. Grzegorz Pacler z klasy 4 TMA

W naszym województwie do etapu szkolnego przystąpiło prawie 400 uczniów z liceów ogólnokształcących i z techników. Po sprawdzeniu testów, zadania liczbowego oraz napisanego przez uczniów eseju naukowego na temat związany z hasłem przewodnim, tzn. "Gospodarka w erze czwartej rewolucji przemysłowej" okazało się, że do zawodów II stopnia przystąpi 35 najlepszych uczestników.

Nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty, wykazując się bardzo dużą specjalistyczną wiedzą. To spowoduje, że z przedmiotów ekonomicznych otrzymają oni celujące oceny klasyfikacyjne. Serdecznie im gratulujemy, gdyż pokonali wielu mocnych konkurentów.

Zawody okręgowe XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się w dniu 9 stycznia 2020 r. w Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.

Nauczycielka, która przygotowała uczniów do OWE - Elżbieta Wojtyna