Sukces Zuzanny Kotyńskiej w zmaganiach ortograficznych

11.12.2019 20:20

W dniu 22 listopada 2019 r. w I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Krzysztof Wilk z klasy IV TIN a, Zuzanna Kotyńska - IIITLB, Kaja Mróz - ITIag, Rafał Mika - IV TMA oraz Monika Gala - IIITLB. W konkursie na tym etapie uczestniczyło 35 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, chcących sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną. Tekst dyktanda był trudny, zawierał wiele pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych.

Dziś, 11 grudnia ogłoszone zostały wyniki. Nie wyłoniono mistrza ortografii (warunkiem otrzymania tego tytułu jest napisanie dyktanda bezbłędnie). Udział Zuzanny Kotyńskiej zakończył się jednak sukcesem, gdyż uzyskała zasłużone wyróżnienie – napisała dyktando najlepiej spośród uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych osiągnięć!

Donata Skierska