"(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, A dla niektórych pasją." Czesław Miłosz

19.11.2019 12:52

18 listopada 2019 r. nasi uczniowie, miłośnicy języka polskiego, wzięli udziałw szkolnym etapie XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Koneserzy polszczyzny zmierzyli się z tekstem konkursowym „Złotówka a sprawa polska”.

Wśród uczestników najlepszymi okazali się:Krzysztof Wilk (4TIa), Zuzanna Kotyńska (3TLB), Kaja Mróz (1TIag), Rafał Mika (4TMA) oraz Monika Gala (3TLB). Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych konkursu, które odbędą się 22 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z tegorocznym tekstem dyktanda. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia podczas eliminacji powiatowych.

Nauczyciele poloniści