„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem …”- uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11.11.2019 16:37

Dnia 8 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość poprowadził Pan wicedyrektor Piotr Słoma. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Jerzy Zabost, który przypomniał, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma Ojczyna oraz jak ważną rocznicę dziś świętujemy. Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem Pani Magdaleny Piechowskiej-Malińskiej i Pana Dariusza Surmy . W przedstawieniu pokazane zostały dwa światy i równocześnie dwa spojrzenia na temat patriotyzmu - współczesny oraz czasu wojny i odzyskiwania niepodległości przez Polskę . Wykorzystano w nim utwory poetyckie i muzyczne, które zaprezentowali uczniowie klasy I kształcącej w zawodzie technik logistyk „A”: Weronika Fiutkowska, Kinga Kasińska, Aleksandra Dąbrowska, Mateusz Dąbrowski, Jakub Kosiorek, Julia Owczarek, Wiktoria Sołtyszewska, Kinga Panek oraz klasy I kształcącej w zawodzie technik logistyk „B”: Wiktoria Mozga, Zofia Szewczyk, Szymon Skierski, Zuzanna Racewicz, Krystyna Muras, Natalia Dymek, Natalia Płacheta, Dawid Woźniak, Julia Pernak, Kamila Nowak, Zuzanna Król, Aleksandra Budzeń, Karolina Wawrzyńska, Artur Milczarek, Filip Ledzion. W przedstawieniu wykorzystano piosenki współczesne : ,,Kocham wolność” , ,,Dni, których nie znamy” , jak też pieśni patriotyczne, takie jak: ,,Rota”, ,,Warszawianka”, ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Szara Piechota”, ,,Pierwsza Brygada”. O oprawę muzyczna zadbał Pan Jan Dutkiewicz- kierownik muzyczny ZPiT „Blichowiacy” oraz jego członkowie.

Magdalena Piechowska-Malińska, Dariusz Surma