II i III miejsce uczniów naszej szkoły w Konkursie „Chełmońskie inspiracje – w 170 rocznicę urodzin malarza”.

8.11.2019 21:37

W dniu 7 listopada 2019 r. w Muzeum w Łowiczu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Chełmońskie inspiracje – w 170 rocznicę urodzin malarza”.

Celami Konkursu było zainteresowanie życiem i twórczością Józefa Chełmońskiego wśród społeczności lokalnej, rozwijanie osobistych zainteresowań uczestników, ich wrażliwości estetycznej oraz zdolności operowania językiem fotografii w praktyce. Projekt dofinansowany został przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach konkursu Małe Granty 2019. Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z naszej szkoły: Adam Jakubowski, Szymon Mróz, Szymon Taraska, Justyna Muras, Mateusz Polit, Jakub Łukasik, Zofia Chodorska, Agata Sumińska, Angelika Waracka, Patrycja Kunikowska, Emilia Dobrowolska, Marlena Pawłowska. Justyna Muras uczennica klasy pierwszej kształcącej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zajęła II miejsce, a Adam Jakubowski uczeń klasy czwartej kształcącej w zawodzie technik informatyk zdobył III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowali: p. Grzegorz Słoma i p. Donata Skierska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Grzegorz Słoma, Donata Skierska