Moc wrażeń i atrakcji- logistycy z Blichu w Polskim Radiu, na Stadionie Narodowym i spotkaniu z aktorami Teatru Syrena w Warszawie na musicalu „Rodzina Addamsów”.

27.10.2019 21:12

Dnia 25 października 2019 roku roku uczniowie klasy II kształcącej w zawodzie technik logistyk wraz z Panem Grzegorzem Słomą i Panem Maciejem Wróblem – organizatorami wycieczki mieli możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu. To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów. Pani reporter Agnieszka Ciecierska bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, archiwum radiowe, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniów zainteresowały informacje przekazywane przez panią dziennikarz, zadawali wiele pytań związanych z pracą reporterów , dziennikarzy Polskiego Radia, które w 2020 roku kończy 95 lat istnienia. Kolejnym punktem programu wycieczki logistyków był Stadion Narodowy w Warszawie. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili obiekt. Trafili na moment zamykania kopuły stadionu, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z przygotowaniem płyty boiska do koncertów, rozgrywek piłkarskich, miedzy innymi tego, że murawa stadionu za każdym razem układana jest na nowo, ziemię przywozi nawet 100 tirów, a trawa dostarczana jest ze Śląska. Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany w Teatrze Syrena musical „Rodzina Addamsów” . Spektakl powstał we współpracy Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie. Musical miał premierę na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. W Teatrze Syrena w Warszawie, oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny, pochodzące z dwóch różnych światów. Historia kończy się dobrze młodzi pobierają się i kochają. Doskonała gra aktorów , śpiew, niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, bardzo bogata scenografia, kostiumy i charakteryzacje aktorów, sprawiły , że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkać się z odtwórcami głównych ról: Morticią- Anną Terpiłowską, Gomezem- Przemysławem Glapińskim, który w ostatnim czasie otrzymał nagrodę najlepszego aktora musicalowego, Babcią- Beatą Jankowską-Tzimas, Lurchem-Kamilem Ziębą, Biskupem-Markiem Grabiniokiem. Młodzież i opiekunowie zrobili wiele pamiątkowych zdjęć z aktorami Teatru Syrena w Warszawie. Była to kolejna bardzo ciekawa edukacyjno-kulturalna wycieczka uczniów z Blichu.

Grzegorz Słoma