Uczniowie klasy 2 TTŻ w zakładach Tymbark

11.10.2019 17:08

W dn. 9.10.2019r. klasa 2 TTŻ wraz z opiekunem Panią Olgą Kwapisz-Wojdą udała się na wycieczkę dydaktyczna do zakładu Tymbark w Olsztynku, należącego do Grupy Maspex.

W zakładzie produkcyjnym przyjęto nas bardzo serdecznie. Przewodnikiem po nowoczesnym centrum produkcyjno – logistycznym był Pan Marcin Łyżwa, pracownik działu szkoleń, który dokładnie omawiał poszczególne etapy produkcji koncentratów, soków, nektarów, wody, musów, począwszy od pozyskania surowców od rolnika aż do uzyskania gotowego wyrobu. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się również z nowoczesnymi liniami technologicznymi wykorzystywanymi w produkcji wspomnianych wyrobów. Ponadto młodzież zobaczyła całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne.

Uczniowie w trakcie spotkania degustowali wyroby, z których produkcją wcześniej się zapoznali.

Olga Kwapisz - Wojda