„Gwiozda Łowicka dla Blichowiaka”

11.09.2019 17:16

W sobotę 7 września 2019r. , na Starym Rynku W Łowiczu, odbyła się uroczystość odsłonięcia kolejnych czterech „Gwioz Łowickich”, które przyznawane są osobom szczególnie zasłużonym dla kultury ludowej.

Dla nas to szczególne święto, ponieważ jedną z Gwiozd uhonorowany został, związany ponad 20 lat z naszą szkołą, dyrektor Stanisław Wielec.

O przyznanie tego wyróżnienia wnioskowało Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Blichowskiech „ Blich”.

Pan Stanisław Wielec to nie tylko nauczyciel fizyki, wicedyrektor, ale przez wiele lat kierownik i opiekun Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”.

Zawsze troszczył się o rozwój zespołu i ojcowską miłością otaczał jego członków.

Nawet na emeryturze aktywnie uczestniczył w propagowaniu kultury ludowej. W 2003r założył zespół folklorystyczny „Masovia” a w 2009r. dziecięcy zespół „Furkotki” skupiający dzieci z niepełnosprawnościami. Jest członkiem zespołu śpiewaczego „ Ksinzoki”.

Galę odsłonięcia „Gwiozd Lowickich” uświetniły zespoły ludowe: „ Ksinzoki”, „Masovia” i oczywiście nasi „Blichowiacy”.

Widać było wielkie wzruszenie na twarzy Pana Dyrektora , gdy młodzież z Zespołu towarzyszyła Mu podczas odsłaniania „Gwiozdy”. Potem były też dedykacje, śpiew a nawet wspólne tańca z uhonorowanym.

Panu Dyrektorowi Stanisławowi Wielcowi jeszcze raz gratulujemy.

Pana wyróżnienie to wielki zaszczyt dla całej naszej blichowskiej społeczności!

Jolanta Dębska