Uczniowie klas 1 i 3  TMRiA oraz TAG uczestniczyli w konferencji nt. "Automatyka w żywieniu i doju bydła".

27.05.2019 13:15

W dniu 24.05.2019 r. uczniowie klasy I i III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z opiekunami Anną Kowalską i Dariuszem Surmą uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie i firmę LELY.

Tematem przewodnim konferencji była "Automatyka w żywieniu i doju bydła". Prelegenci przeprowadzili szereg wykładów na temat racjonalnego żywienia bydła, zasad higienicznego pozyskiwania mleka. Firma LELY zaprezentowała wiele nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w oborach: roboty udojowe, stacje odpajania cieląt, wozy paszowe, samojezdne roboty podgarniające pracujące na stole paszowym.

Anna Kowalska