mLegitymacja dla młodzieży szkoły na Blichu

20.05.2019 13:27

Nasza szkoła jest pierwszą placówką oświatową powiatu łowickiego, która rozpoczęła wdrażanie programu mLegitymacja.

Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel, jest odwzorowaniem papierowej wersji dokumentu, poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych lub innych. mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji.

Na spotkaniu w dniu 15 maja 2019 r. w Starostwie Powiatowym przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji prezentowali zalety oraz obsługę tej aplikacji przeznaczonej na telefon z systemem operacyjnym Android na przykładzie naszej szkoły, a konkretnie uczniów klasy 2TIB, którzy już posługują się mLegitymacją. W najbliższych dniach pozostała część młodzieży naszej szkoły zostanie wyposażona w to narzędzie.

Wojciech Białecki