10 maja chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w "Dniach otwartych” w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu.

14.05.2019 11:21

Zainteresowani służbą w Policji mogli dowiedzieć się więcej na temat specyfiki pracy w służbach mundurowych oraz zapoznać się z procesem rekrutacji. Dzielnicowi opowiadali jak wygląda ich służba, a także dlaczego warto zostać policjantem. Przypomnieli uczniom również zasady bezpieczeństwa i porządku publicznego. Służyli informacją na temat trudnej i wymagającej pracy w policji, zaprezentowali umiejętności jakie nabywa młody funkcjonariusz.

Młodzież mogła również zwiedzić komendę, dyżurkę, obejrzeć używany na co dzień przez funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego czy techników kryminalistycznych sprzęt policyjny.

Agnieszka Golan