Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – „Poczuj radość Ewangelii.”

26.04.2019 8:28

Zakres merytoryczny tegorocznej, XXIII edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej, obejmował 2 księgi Pisma Świętego. Były to Księga Wyjścia i List do Rzymian św. Pawła. Etap szkolny odbył się 13 marca 2019 roku. Wzięło w nim udział 12 uczniów z naszej szkoły. Spośród nich najlepszy wynik uzyskał Jakub Owczarek z klasy III TIN C, który zakwalifikował się do następnego etapu.

Etap diecezjalny odbył się dzisiaj w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Uczestnicy konkursu w liczbie ok. 40 osób pisali test w auli seminarium. Jakub zaklasyfikował się do pierwszej dziesiątki, jednak nie uzyskał wystarczającej liczby punktów, aby dostać się do etapu ogólnopolskiego. W sumie w tym roku w Polsce w konkursie wzięło udział ok. 30 tys. uczniów szkół średnich. Jakub nie zawiódł, uzyskał bardzo dobry wynik.

Udział w konkursie to wspaniała okazja do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i pogłębienia wiedzy religijnej.

Emilia Adamowicz