Wręczenie dyplomów za udział i osiągnięcia w licznych konkursach wiedzy i zawodach sportowych

17.03.2019 8:37

Dnia 15 marca 2019 r. odbył się apel dla młodzieży szkolnej. Celem apelu było wręczenie nagród i dyplomów uzyskanych przez uczniów w różnych konkursach przedmiotowych, olimpiadach a także zawodach sportowych.

Wicedyrektorzy p. Maria Tataj oraz p. Wojciech Białecki wręczali dyplomy i nagrody w obecności opiekunów zasłużonym w różnych dziedzinach uczniom.

Dyplomy i wyróżnienia  otrzymali:

- Uczestnicy XXXII edycji etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, których przygotowała do udziału  p. Elżbieta Wojtyna:  Karol Jagura, Michał Bogusz - uczniowie klasy IV TAG oraz Grzegorz Pacler – uczeń klasy III TAG

- Uczeń Szymon Kowalski z klasy III TMA, który zajął III miejsce w finale wojewódzkim  XXXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i awansował do etapu centralnego. Do udziału przygotowany przez opiekuna p. Annę Kowalską

- Uczeń Kacper Salamon z klasy III TIA , który otrzymał wyróżnienia w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr w kategorii senior. Opiekunem dydaktycznym była p. Anna Kosmowska.

- Uczennice : Weronika Szram, Gabriela Foks z klasy III TŻiUG za zajęcie III miejsca w międzyszkolnym konkursie „ Sałatka dla gościa z Japonii”, ZSP nr 2 zajął I miejsce spośród szkół uczestniczących w konkursie. Opiekunem przygotowującym do konkursu była p. Iwona Bogusiewicz – Kuś.

- Uczniowie: Bartłomiej Palewicz, Krzysztof Wilk, Kacper Salamon z klasy III TIA oraz  Dawid Walczak z klasy I ITB - drużyna w tym składzie wywalczyła   II miejsce w I Łowickim Turnieju Debat  Oksfordzkich. Organizatorem turnieju była  Młodzieżowa Rada Miasta. Niezwykle bliski sukcesu na najlepszego mówcę był Kacper Salamon , który o 2 punkty przegrał z Kamilem Papiernikiem z I LO.

- Uczennica Angelika Waracka z klasy II TLB, która zajęła II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznymi im. Jan Bułhaka. Opiekunem był p. Grzegorz Słoma.

- Uczennice: Karolina Trębska oraz Sylwia Sapińska  z klasy IV TA otrzymały dyplomy za uczestnictwo w II etapie konkursu Wiedzy o Podatkach. Do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Wojtyna.

Dużą grupę wyróżnionych stanowili uczniowie biorący udział w różnego rodzaju zawodach sportowych.  W tej dziedzinie uhonorowani zostali:

- w I Turnieju  Futsalowym  o puchar Dyrektora Szkoły I miejsce zajęła klasa III TLA, II miejsce - klasa III TMA, III miejsce - klasa III TŻiUG. Ponadto w tym turnieju wytypowano: najlepszego  bramkarza turnieju – został nim Patryk Ciećwierz z klasy III TIC, najlepszego strzelca turnieju, którym został Eryk Woliński z klasy III TMA oraz najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał się również  Eryk Woliński klasy III TMA.

- Uczennica: Aleksandra Nowak z klasy II TŻiUG otrzymała medal za zajęcie III miejsca w Biegu o nóż komandosa.

- Drużyna chłopców z kapitanem  Bartłomiejem Grabowiczem z klasy IV TMR otrzymała puchar za zajęcie I miejsca w finale powiatowym w tenisie stołowym chłopców.

- Drużyna dziewcząt z kapitanem  Klaudią Bursiak z klasy III TLOGA otrzymała puchar za zajęcie II miejsca w finale powiatowym w tenisie stołowym dziewcząt.

- Drużyna chłopców  z kapitanem  Patrykiem Pająkiem z klasy III TLOGA otrzymała puchar za zajęcie II miejsca w finale powiatowym w piłce siatkowej chłopców.

- Drużyna chłopców  z kapitanem  Kamilem Boguszem z klasy III TMA otrzymała puchar za zajęcie III miejsca w finale powiatowym  w biegach przełajowych chłopców.

- Uczennica Aleksandra Nowak z klasy II TŻUiG otrzymała puchar za zajęcie III miejsca w finale powiatowym  w biegach przełajowych dziewcząt.

Podczas apelu wręczono również nagrody zdobyte w konkursie „Najładniejsza dekoracja świąteczna Sali lekcyjnej” organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Nagrody wręczyli wicedyrektorowie, opiekun SU  - p. Magdalena Gasińska oraz przewodnicząca SU – Klaudia Bursiak. Nagrody otrzymały:

- I miejsce – klasa III TLOG A

- II miejsce – klasa I TMA

- III miejsce – klasa II TŻU

WSZYSTKIM NAGRODZONYM I WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!