POZNAJEMY WAT

15.03.2019 19:22

Dnia 04.03.2019.r odbyła się wycieczka do Wojskowej Akademii Technicznej, w której udział brali uczestnicy projektu "Moje konpetencje- moja przyszłość" a opiekunem była Elżbieta Kołaczek.

O godzinie 8 wyruszyliśmy z pod szkoły w kierunku Warszawy, po dotarciu zostaliśmy przywitani. W budynku WAT opowiedzieli nam o szkole, później udaliśmy się na wykłady. Na pierwszym z nich dowiedzieliśmy się o tym jak wyglądają studia na uczelni a także nauczyliśmy się jak ważny jest poprawny zapis działań matematycznych oraz jak zarządzać czasem,aby jak najlepiej go wykorzystać. Po zakończeniu wykładu i krótkiej przerwie udaliśmy się na następny wykład. Tematem tego wykładu była historia liczby pi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób już od starożytności wyznaczano tą stałą i jak zmieniało się jej postrzeganie na przestrzeni wieków. Po wykładach zaprowadzono nas do hangaru, w którym już czekały na nas rozmaite sprzęty wojskowe takie jak między innymi czołgi, wyrzutnie rakiet czy transportery opancerzone. Opowiedziano nam o wszystkim szczegółowo, a także mogliśmy wszystkiego dotknąć i przyjrzeć się z bliska. Po tym niezwykle ekscytującym zwiedzaniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku i posiłek w Galerii Bemowo. Gdy wszyscy byli już wypoczęci i gotowi do dalszej podróży wróciliśmy autobusem do Łowicza pod budynek szkoły.

Elżbieta Kołaczek