Logistycy z Blichu razem z aktorami Teatru Studio Buffo świętowali 2210 spektakl musicalu „Metro”!

7.03.2019 12:09

Nie tylko „Metro” było atrakcją dzisiejszego dnia, ale również  Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka, do którego udali się uczniowie klasy I „A” kształcącej w zawodzie technik logistyk, wraz z organizatorami Panem Grzegorzem Słomą i Panią Donatą Skierską.

Pierwszym  etapem wycieczki, w dniu 6 marca 2019 r. było zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP, które zostało udostępnione zwiedzającym 14 maja 2016 r. Dowiedzieliśmy się tam jak i przez kogo produkowane są pieniądze, poznaliśmy ich historię na przestrzeni wieków, zwiedziliśmy gabinet numizmatyka oraz skarbiec, w którym można było dotknąć sztabę złota – wyjątkowo czujnie strzeżoną przez pracowników Służby Bankowej. W Sali Giełdy i Rynków Finansowych można było obejrzeć projekcje multimedialne m.in. o Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poznać nowoczesne systemy płatnicze, unie walutowe i gospodarcze, a nawet dostrzec rolę pieniędzy w sztuce. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie, był Teatr Studio Buffo, gdzie uczestnicy wycieczki mieli przyjemność obejrzeć kultowy spektakl "Metro". W styczniu musical skończył 28 lat. Uczestniczyliśmy                 w 2210 przedstawieniu. Spektakl  bardzo podobał się naszej młodzieży z wielu powodów, m. in. dlatego, że jest niezwykle uniwersalny, podejmuje tematy, z którymi zmagamy się również dziś, np. odwieczne marzenia o romantycznej miłości i częste rozczarowania, pasje i zdrady, entuzjazm młodych podejmujących nowe wyzwania, szaleństwo, magia i moc pieniędzy. Po spektaklu uczniowie i opiekunowie spotkali się z odtwórcami ról : Natalią Srokocz, Jerzym Grzechnikiem, Marią Tyszkiewicz i Pawłem Orłowskim, z którymi zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć, a następnie artyści wpisali się do kroniki.

Grzegorz Słoma, Donata Skierska