W świecie  makaronów i płatków śniadaniowych

27.11.2018 17:50

Dnia 26.11.2018 uczniowie klasy ITTŻ uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu Lubella w Lublinie, który jest wiodącym producentem makaronów, płatków śniadaniowych i przekąsek zbożowych  na rynku polskim.

Od 2003 roku Lubella należy do grupy Maspex. Młodzież podczas wycieczki miała możliwość zapoznać się ze wszystkimi etapami procesu technologicznego produkcji wyżej wspomnianych wyrobów. Zwiedzając hale produkcyjne uczniowie oglądali nowoczesny park maszynowy charakteryzujący się dużymi wydajnościami produkcyjnymi. Uczestniczy wycieczki zapoznali się również z podstawowymi analizami fizyko-chemicznymi mającymi na celu ocenę jakości wyrobów w toku produkcji oraz wyrobów gotowych.
Wycieczki dydaktyczne niewątpliwie są ciekawą alternatywą dla uczniów umożliwiającą poznanie i lepsze zrozumienie zagadnień technologiczno -  technicznych.

Olga Kwapisz Wojda