Lekcja logistyki w praktyce.

28.11.2018 5:03

W dniu 27.11.2018r klasa I B Technikum Logistycznego pod opieką pani Olgi Kwapisz-Wojdy i pani Agnieszki  Golan udała się na wycieczkę dydaktyczną do centrum logistycznego w Wolborzu, gdzie znajdują się magazyny logistyczne firmy Auchan obsługiwane przez firmę FM Logistic.

Auchan to francuska, międzynarodowa sieć hipermarketów zajmujących się sprzedażą detaliczną głównie produktów spożywczych i przemysłowych. Sklepy Auchan znajdują się w Europie i Azji.
Popularne sklepy Auchan znaleźć można w większości większych polskich miast, a są one zaopatrywane przez centrum dystrybucyjne w Wolborzu. Firma FM Logistic natomiast jest jednym z głównych graczy na międzynarodowym rynku usług w zakresie magazynowania, transportu i pakowania.
Uczniowie naszej szkoły w czasie wizyty w magazynach mogli zapoznać się ze sposobem organizacji centrum logistycznego, stosowanymi tam technologiami , sposobem przyjmowania zamówień i ich realizacji, organizacji dostaw i sprzedaży, znakowaniem towarów i miejsc składowania, sposobem kompletacji i wysyłki towarów oraz organizacją załadunku środków transportu.
Dzięki tak przeprowadzonym lekcjom w terenie uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego oraz poszerzenia swojej wiedzy w sposób interesujący i wzbudzający głębsze zainteresowanie tematem.

Agnieszka Golan, Olga Kwapisz Wojda