Blichowiacy - koncert kolęd

22.12.2011 0:00

Dnia 22 grudnia 2011 r. Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” w Sali Barokowej łowickiego muzeum uczestniczył w powiatowo - miejskiej Uroczystości wigilijnej, podczas której dał koncert kolęd.

Na wspomnianą Uroczystość przybyli: Starosta Łowicki - p. Janusz Michalak, Burmistrz miasta Łowicza - p. Krzysztof Jan Kaliński, Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba, Biskup Senior - Alojzy Orszulik, Ks. Dziekan Wiesław Skonieczny, przedstawiciele Zarządu Powiatu Łowickiego, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele instytucji, organizacji, urzędów, stowarzyszeń powiatowych i miejskich oraz dyrektorzy szkół średnich, podstawowych, gimnazjów i przedszkoli.  „Blichowiacy” zaprezentowali koncert kolęd wspomagany treściami biblijnymi oraz poezją, które przedstawili: rodowód Jezusa z pamięci mówiła Magdalena Zaborowska z kl. 3 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, wiersze recytowali: Wioleta Redek z kl. 3 Technikum Technologii Żywności, Marta Wasilewska z kl. 4 Technikum Logistycznego, Michalina Kosiorek z kl. 3 Technikum Turystyki Wiejskiej oraz Łukasz Stańczyk z kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa, który przeczytał również fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Narratorem był p. Piotr Sumiński - katecheta z ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu.

Nadmienić należy, iż był to pierwszy koncert poza szkołą pod wodzą nowego kierownictwa zespołu: p. Katarzyny Korzeniowskiej-Killo oraz p. Daniela Bogusza.

Piotr Sumiński