Mistrz ortografii

26.11.2018 22:39

26 listopada 2018r. tj. poniedziałek w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny,który miał wyłonić mistrza ortografii na Blichu. Do dyktanda przystąpiła liczna grupa (24) uczniów z różnych klas.

Cieszy fakt, że wzrosło zainteresowanie tym konkursem w porównaniu z minionymi latami. Zwłaszcza, że świat w którym żyjemy mocno spycha na margines reguły i zasady poprawnej polszczyzny. Przeprowadzone dyktando umożliwi również wyłonienie reprezentacji szkoły, która będzie uczestniczyła w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu. Eliminacje te przeprowadziła i przygotowała tekst dyktanda nauczycielka j. polskiego Pani Elżbieta Chojnacka we współpracy z pozostałymi polonistami. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w najbliższych dniach na stronie internetowej szkoły. Wtedy poznamy mistrza ortografii na Blichu.

Elżbieta Chojnacka