Uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w Łódzkich Dniach Informatyki

26.11.2018 20:15

22 listopada uczniowie klas 1 TI B, 2 TI A, 2 TI B, 3 TI B wraz z opiekunkami Moniką Danych oraz Agnieszką Syrycą wzięli udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych w ramach ŁDI. Organizatorami wydarzenia byli Uniwersytet  Łódzki, Politechnika Łódzka oraz ICT Polska Centralna Klaster. Jednym z motywów przewodnich drugiej edycji była technologia 5G.

Dzień rozpoczęliśmy od wykładu otwierającego „7 historii ludzi z IT, które napisać mogło tylko życie” poprowadzonego przez p. Kamila Janiszewskiego. Prowadzący jest absolwentem Politechniki Łódzkiej oraz  jednym z założycieli firmy Listonic oferującej aplikację do tworzenia listy zakupów.

Mięliśmy również przyjemność uczestniczyć w wykładzie pt. „Przyszłość IT - trendy i kierunki rozwoju sektora ICT”. Podczas przerwy obiadowej organizatorzy zaprosili nas na pizzę.

Podzieleni na 15 osobowe grupy wzięliśmy udział w warsztatach:

  • Aplikacje mobilne
  • Pong – gra zręcznościowa
  • Wirtualizacja systemów
  • Kotlin w praktyce – aplikacje android
  • Przygoda w kosmosie – zaprojektuj grę 3d

Czas poświęcony na każdy z warsztatów okazał się niewystarczający do wyczerpania poruszanych tematów. Prowadzący obudzili w nas głód wiedzy w zakresie IT oraz utwierdzili w przekonaniu, że  wybrany kierunek nauki jest dobrą inwestycją w przyszłość, bez względu na specjalizacje, w których chcemy się rozwijać.

Monika Danych