Wigilia Szkolna 2011

22.12.2011 0:00

Dnia 22 grudnia 2011 r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbyła się uroczysta Wigilia Szkolna, w której uczestniczył J.E. ks. bp. Józef Zawitkowski.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły - p. Mirosław Kret, słowa powitania kierując w stronę Księdza Biskupa oraz całej społeczności blichowskiej. Po słowach pana dyrektora wszyscy obecni na sali mogli wsłuchać się w treści montażu słowno - muzycznego, który przygotował nasz nauczyciel katecheta - Piotr Sumiński wraz ze swoimi uczniami. W przygotowaniu tegorocznej uroczystości wigilijnej niezwykle pomocni okazali się uczniowie: Łukasz Stańczyk z kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Witold Zakościelny z kl. 3 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Michalina Kosiorek z kl. 3 Technikum Turystyki Wiejskiej. Wszyscy oni byli pomysłodawcami i współautorami scenariusza Wigilii Szkolnej 2011, który składał się z nostalgicznych i wzruszających komentarzy odnoszących się do kolęd i znaczenia świąt Bożego Narodzenia, czytanych przez Łukasza Galińskiego z kl. Technikum Agrobiznesu, wierszy, które recytowali: Marta Wasilewska z kl. 4 Technikum Logistycznego, Wioleta Redek z 3 kl. Technikum Technologii Żywności, Łukasz Stańczyk z kl. 4 Mechanizacji Rolnictwa oraz Michalina Kosiorek z kl. 3 Turystyki Wiejskiej, rodowodu Jezusa, który w trzech odsłonach zaprezentowała (recytując z pamięci) uczennica kl. 3 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Magdalena Zaborowska, piosenek, które wykonali przy akompaniamencie Mateusza Gałązki z kl. 4 technikum Logistycznego: „Kolędę dla nieobecnych - Michalina Sitkiewicz z kl. 1 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego wraz z Piotrem Sumińskim, „Uciekali” - Klaudia Żmudzińska z kl. 4 Technikum Logistycznego w duecie z Łukaszem Stańczykiem z kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Ewangelii, którą przeczytał ks. Grzegorz Słomiński. Kolędę „Lulajże Jezuniu” wykonała Natalia Stań z kl. 1 Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” oraz „Przybieżeli do Betlejem” w nowoczesnej, melodyjnej aranżacji wykonał chór męski: Łukasz Stańczyk, Grzegorz Zakościelny, Daniel Gać, Mateusz Zwoliński, Tomasz Szczęsny (wszyscy z kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa), Mateusz Zimny, Michał Stokowski, Piotr Znajewski (cała trójka z kl. 2 Technikum Mechanizacji Rolnictwa B), Jarosław Blus, Adrian Rejnis (obaj z kl. 2 Technikum Mechanizacji Rolnictwa A), Mateusz Miazek (z kl. 3 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego), Mateusz Janiszewski (z kl. 1 Technikum Logistycznego). Zespół muzyczny tworzyli: Witold Zakościelny (kl. 3 TŻiGD), Krystian Wójcik, Wojciech Janus, Adrian Pietrzak (wszyscy z kl. 2TMa) oraz Adrian Modrzejewski (z kl.1 Technikum Logistycznego).

Po części artystycznej wszystkim zebranym swoje życzenia świąteczne przekazał dyrektor szkoły p. Mirosław Kret. Po nim swoje życzenia Księdzu Biskupowi, Dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły składali: przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Michał Sut oraz Przewodnicząca rady Rodziców - p. Marianna Krysztofiak. J.E. Ks. Biskup Zawitkowski w swoim przemówieniu wyraził swoją radość i wdzięczność, że może uczestniczyć w naszej szkole w tak doniosłej uroczystości kolejny już raz. Podczas niej radował się widokiem i wzruszał śpiewem Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, który wykonał kilka kolęd. Jego Ekscelencja pobłogosławił opłatki, po czym wszyscy zebrani nim się połamali. Pod koniec uroczystości Ksiądz Biskup dokonał wpisu do Kroniki Szkolnej.

W przygotowaniu uczniów do przedstawienia czuwali również następujący nauczyciele: p. Agnieszka Leśniewska - Pisarek, która przygotowała dekorację stołu wigilijnego, p. Edyta Sawicka i p. Donata Skierska, które dokonały wyboru zaprezentowanych wierszy i czuwały nad przygotowaniem uczniów do ich recytacji, p. Emilia Adamowicz, która zadbała o ogólny wystrój sali. Pomagały jej uczennice z kl. 1 Technikum Logistycznego: Agnieszka Pietrzak, Małgorzata Okraska, Aleksandra Siekiera, Dorota Wojda, Aleksandra Józefowicz. Ks. Grzegorz Słomiński zatroszczył się o opłatki wigilijne oraz figurki przedstawiające sceną bożonarodzeniową. Kinga Bakalarska z kl. 1 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego namalował przepiękne anioły.

Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” przygotowali: p. Daniel Bogusz oraz p. Katarzyna Korzeniowska - Killo.

O część gastronomiczną zatroszczyły się panie: Agnieszka Golan, Edyta Kłak, Anna Kosmowska oraz Beata Mońka wraz ze swoimi uczniami.

Piotr Sumiński