Konferencja z udziałem uczniów klasy III TA

16.12.2011 0:00

Dnia 15 grudnia 2011 roku uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu i Turystyki Wiejskiej razem ze swoim wychowawcą dr inż. Jerzym Zabostem wzięli udział w projekcie pt. „Łódzki SPINacz - kooperacja nauki i biznesu" dla osób z terenu województwa łódzkiego. Celem głównym projektu jest wsparcie współpracy sfery nauki i biznesu po przez m.in. organizację konferencji służących promocji transferu wiedzy i innowacji, a także organizację szkoleń i doradztwa z zakresu możliwości i korzyści płynących z zakładania oraz prowadzenia działalności typu spin off/spin out. Następnie uczniowie udali się do Muzeum mieszczącego się w Bazylice katedralnej, gdzie mieli możliwość oglądania panoramy łowickiej z nowo otwartego tarasu widokowego, a także osiemnastowiecznych szat liturgicznych, monstrancji oraz innych naczyń liturgicznych. Po zwiedzeniu ekspozycji uczniowie udali się z wychowawcą na posiłek, gdzie dzielić się mogli wrażeniami.

Michalina Kosiorek