Blichowska młodzież pomaga ratować pomniki

2.11.2018 6:23

Blichowska młodzież drugi rok z rzędu odpowiedziała na apel PTTK Łowicz i wzięła udział w IX kweście na rzecz ratowania grobów łowickich cmentarzy. Uczniowie zbierali pieniądze do puszek 1 i 2 listopada na cmentarzu katedralnym i ewangelicko - augsburskim. Podczas tegorocznej kwesty pieniądze zbierane były na dalszy remont znajdującego się na cmentarzu katedralnym grobowca Jana Konopackiego, artysty malarza związanego z Łowiczem i zmarłego w 1894 roku. Uczniowie ZSP nr 2 włączają się w akcję ratowania grobów, ponieważ uważamy, że „cmentarze to nie tylko miejsca pochówku naszych bliskich, które wyjątkowo licznie odwiedzamy we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny ale także zapis przeszłości danej miejscowości, w czasie, w którym istnieją."

Milena Wojda - Wróbel