„Dla Niepodległej…”

30.10.2018 19:01

Pod tym hasłem odbyły się dziś tj. 30 października 2018r. uroczystości podsumowujące wiele powiatowych konkursów historycznych, happeningu i innych wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości. W sali barokowej łowickiego Muzeum Starosta Powiatu Łowickiego Pan Krzysztof Figat, wspólnie z Wicestarostą Panem Grzegorzem Boguckim i Przewodniczącym Rady Powiatu Panem Krzysztofem Górskim wręczali liczne nagrody i dyplomy dla zwycięzców poszczególnych konkursów. Naszą szkołę reprezentowała grupa młodzieży, która uczestniczyła w happeningu pt: „Dla Niepodległej” wraz z Panem Dyrektorem Jerzym Zabostem  i nauczycielem historii Grzegorzem Chojanckim. Zostaliśmy nagrodzeni wieloma ciekawym książkami o tematyce historycznej za sumę jednego tysiąca złotych. (cieszymy się z takich pozycji jak: „Powstanie 44”, „Zaginione królestwa” Normana Daviesa, „Telleeyrand”, „Cesarski poker” Waldemara Łysiaka czy „Na nieludzkiej ziemi” Józefa Czapskiego i wiele innych). Pozycje te trafią do naszej szkolnej biblioteki i będą służyły zarówno uczniom jak i nauczycielom. Zapraszamy do lektury w te szczególne listopadowe wieczory.

Grzegorz Chojnacki