Wycieczka integracyjna klas I LOG i I MK

9.12.2011 0:00

8 grudnia 2011 roku uczniowie klas I LOG i I MK byli na wycieczce integracyjnej w Łodzi. Wyjazd połączony był z mikołajkami klasowymi. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią miasta, zobaczyć zabytki między innymi Pałac Izraela Poznańskiego - pałac fabrykancki z XIX wieku. Został pierwotnie zaprojektowany jako obiekt reprezentacyjno-handlowy i mieszkalny: od momentu zakupienia przez Izraela Poznańskiego w 1877 roku narożnej kamienicy o skromnej elewacji i budynku magazynowego, do wielokrotnych przekształceń w stylu francuskiego neorenesansu i neobarokowym doszło w latach 1888-1903, według projektu Hilarego Majewskiego. Późniejsze przebudowy związane były ze zmianą jego użytkowników - w okresie międzywojennym był siedzibą Urzędu Wojewódzkiego. Dopiero w 1975 roku główną część budynku przejęło, utworzone wówczas Muzeum Historii Miasta Łodzi. Następnie uczniowie wraz z opiekunami-organizatorami wycieczki panią Jadwigą Studzińską i panią Ewą Szwarocką-Szczepańską udali się na teren dawnych szwalni - Manufaktury i do kina na film Listy do M. . Komedia romantyczna, w której główne role grają: Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska, bardzo podobała się młodzieży.

Jadwiga Studzińska, Ewa Szwarocka-Szczepańska