Radość zgromadzonych nagrodą za zorganizowanie III pikniku na Blichu!!!!

10.06.2018 16:08

10.06.2018 r. w godz. 11–17 na terenie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu odbył się III Piknik na Blichu. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat.

To wyczekiwane przez wszystkich spotkanie odbyło się w tym roku pod hasłem: Prezentacja rolnictwa precyzyjnego z wykorzystaniem urządzeń i maszyn rolniczych. Najnowocześniejszy park maszyn wystawili: ZSP nr 2 RCKUiP oraz firmy: Agroskład daeler marki New Holland, Polsad dealer marki Kubota, Techpom dealer marek CASE, STEYR oraz Macro-Flora.

Odwiedzający korzystali również z fachowego doradztwa z zakresu uprawy i ochrony roślin. Mogli także indywidualnie porozmawiać z fachowcami na temat zastosowania poszczególnych maszyn, jak również osobiście testować ciągniki, ładowarki lub wykonać uprawę pola wybraną maszyną. Obszary tych działań spotkały się to z bardzo dużym zainteresowaniem. 

Uwagę wszystkich przyciągnęły i zaciekawiły punkty promocyjne i pokazy w wykonaniu 38 Dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej i 37 Sochaczewskiego dywizjon rakietowego Obrony Powietrznej.

Bogatą ofertą zainteresowały wszystkich obecnych lokalne firmy: OSM Łowicz, Maspex Agros Nova, Szkoła Języków Obcych Euroschool oraz stoiska zdrowego żywienia.

W bogatym programie III Pikniku na Blichu, zaprezentowano ofertę edukacyjną ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu połączoną z dniem otwartym szkoły. Swoich przedstawicieli miały również wyższe uczelnie, np. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz….

Zgromadzona na boisku szkolnym publiczność, z zaciekawieniem przysłuchiwała się występowi muzycznemu Pana Jakuba Zaczkiewicza, koncertowi ZPiT "Blichowiacy". Dużą atrakcją był również koncert muzyki country zespołu "Teren C". Bardzo ciekawie zaprezentowała się także grupa taneczna DNA Dance Studio Łódź.

Na wielbicieli roślin czekały kiermasze kwiatów, drzew ozdobnych i owocowych. Została także przeprowadzona akcja ekologiczna pod nazwą „Drzewko za makulaturę”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Oddając 3kg makulatury można było otrzymać jedną sadzonkę. Rozdano 950 sztuk roślin.

Efektowny pokaz zaprezentowali strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Zebrani uczestniczyli w konkursach KUBOTA i Wiedzy o Szkole na Blichu.

Młodzież bardzo chętnie brała udział w konkursie składnia komputera na czas, w warsztatach robotycznych oraz w warsztatach rękodzieła artystycznego.

Dzieci skorzystały z możliwości fantazyjnego malowania twarzy, bawiły się bańkami mydlanymi, jeździły zda na kucyku, grały w siatkówkę plażową, korzystały z placu zabaw.

Opiekunowie kierunków żywieniowych zaciekawili wszystkich nowoczesną kuchnią molekularną.

Szkolne koło "Robotomaniacy" zaprezentowało niecodzienny pokaz skonstruowanych przez siebie robotów.

Szukający wrażeń wynikających z extermalnej jazdy mogli ich doświadczyć dzięki udostępnionemu symulatorowi .

Rodzice i młodzież naszej szkoły zapraszali do kawiarenki na kawę i pyszne ciasto. Można było pogrillować, zjeść smaczną grochówkę, spróbować niecodziennych napojów, odprężyć się, porozmawiać na tematy mniej ważne w odświętnym, niecodziennym nastroju.

Podsumowując, można stwierdzić, że jest wciąż duże zapotrzebowanie na poznawanie nie tylko urządzeń i maszyn rolnictwa precyzyjnego, ale także nowoczesnych technologii IT. Zainteresowanie, jakim cieszyły się zajęcia programowania robotów, potwierdzają, że dzieci i młodzież coraz lepiej znają technologię, która jeszcze kilka lat temu znana była tylko bardzo wąskiej grupie użytkowników.

Piknik na Blichu jest olbrzymim przedsięwzięciem i nie odbyłby się bez zaangażowania pracowników szkoły: kadry kierowniczej, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, jak również sponsorów rodziców i uczniów . Wiele osób bardzo mocno zaangażowało się, aby ta wspólna impreza odniosła sukces. Społeczność blichowska po raz kolejny udowodniła, że umie stawiać czoła poważnym wyzwaniom.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie ZSP Nr2 RCKUiPw Łowiczu ul. Blich 10 serdecznie dziękują wszystkim za udział w III Pikniku i już dziś zapraszają na jego "IV odsłonę"!!!

 

 Relacja video:

https://www.facebook.com/INTERMIR2012/videos/1778750698829861/?hc_ref=ARTNli74ytw5Rn16gyQDjSpP0q3VwcJHbqepe768arjMW9vBnP5X3GcY1LzLDnGqon0

 

Jolanta Sikorska, Anna Kosmowska