Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu ul. Blich 10 serdecznie zapraszają na III Piknik Rodzinny 10 czerwca (niedziela) w godzinach 11-17.   

30.05.2018 12:38

Przygotowania do „III Pikniku na Blichu”, pod honorowym patronatem STAROSTY ŁOWICKIEGO KRZYSZTOFA FIGATA ruszyły pełną parą.

Ta wyczekiwana przez wszystkich impreza odbędzie się w tym roku pod hasłem: Prezentacja rolnictwa precyzyjnego z wykorzystaniem urządzeń i maszyn rolniczych. Najnowocześniejszy park maszyn wystawiać będą: ZSP nr 2 RCKUiP oraz firmy: Polsad dealer marki Kubota, Agroskład daeler marki New Holland, Techpom dealer marek CASE, STEYR oraz Macro-Flora.

Zapewne uwagę wszystkich przyciągną i zaciekawią punkty promocyjne i pokazy w wykonaniu 38 Dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej i 37 Sochaczewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej.

Bogatą ofertą zainteresują Państwa lokalne firmy: OSM Łowicz, Maspex Agros Nova, Szkoła Języków Obcych Euroschool oraz stoiska zdrowego żywienia.

Uczelnie wyższe współpracujące ze szkołą, jak również nasza placówka przedstawią swoje oferty edukacyjne. W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy uczniom kształcenie na poziomie technika w zawodach : technik agrobiznesu, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych. W branżowej szkole I stopnia kształcimy w zawodach: kucharz, mechanik –operator pojazdów i maszyn rolniczych, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier-logistyk. Prowadzimy również kształcenie dorosłych na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (zaoczne) na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej. W trakcie spotkania będzie można uzyskać inne informacje o szkole, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

W czasie pikniku wysłuchamy koncertów znanych zespołów: TEREN C (muzyka country), ZPiT Blichowiacy, DNA DANCE Studio Łódź oraz występu Pana Jakuba Zaczkiewicza.

Na wielbicieli roślin czekają kiermasze kwiatów, drzew ozdobnych i owocowych. Zostanie także przeprowadzona akcja ekologiczna pod nazwą „Drzewko za makulaturę”.

Zachęcamy do uczestniczenia w konkursach KUBOTA i Wiedzy o Szkole na Blichu, w konkursie składania komputera na czas, w warsztatach robotycznych dla najmłodszych oraz w warsztatach rękodzieła artystycznego. Dzieci skorzystają także z możliwości fantazyjnego malowania twarzy. Opiekunowie kierunków żywieniowych zaciekawią Państwa nowoczesną kuchnią molekularną. Szkolne koło ,,Robotomaniacy” zaprezentuje niecodzienny pokaz skonstruowanych przez siebie robotów. Szukający wrażeń wynikających z extermalnej jazdy będą mogli ich doświadczyć dzięki udostępnionemu symulatorowi .

Rodzice i młodzież naszej szkoły zapraszają do kawiarenki na kawę i pyszne ciasto. Będzie można grillować, zjeść smaczną grochówkę, spróbować niecodziennych napojów.

Do spotkania na Blichu!!!

 

Jolanta Sikorska     Autor zdjęć: Grzegorz Słoma