Oryginalne dzieła malarskie i nowoczesna technologia 3 D w musicalu „Romeo i Julia”- uczniowie z Blichu na wycieczce w Warszawie.

24.05.2018 17:57

Dnia 23 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej A, kształcącej w zawodzie technik informatyk , wraz z organizatorami , Panem Grzegorzem Słomą i Panią Pauliną Wojdą, uczestniczyli w ciekawej wycieczce.

Po przybyciu do Warszawy, uczestnicy udali się na lekcję „Sztuka klasyczna. Sztuka romantyczna” do Muzeum Narodowego. Były to zajęcia mające na celu przybliżenie dzieł malarstwa epok- oświecenia i romantyzmu. Młodzież , wraz z prowadzącą lekcję muzealną , wykorzystując materiały dydaktyczne, analizowała dzieła najważniejszych twórców tych epok. Zajęcia te miały na celu również przygotowanie do nowej formuły ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Młodzież stwierdziła, że to bardzo ciekawy sposób poznania malarstwa. Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Studio Buffo. Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany musical „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że to najnowsza produkcja Janusza Józefowicza. Doskonała gra aktorów , niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, sprawiły , że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami głównych ról– Niną Major- Julią, Mariolą Napieralską- Panią Capuletti, Pawłem Orłowskim- Merkucjem, Mateuszem Jakubcem- Romeem. Pamiątką są zdjęcia z aktorami Buffo. W czasie spaceru po Warszawie uczniowie spotkali także Magic of Y, z którym zrobili sobie pamiątkowe selfie. Była to kolejna bardzo ciekawa edukacyjno-kulturalna wycieczka uczniów z Blichu.

 

 

Grzegorz Słoma